Page 37 - SLOEP! 2016-03
P. 37

evoel
‘zE gEniEtEn van wat zE ziEn En zijn bLij MEt
dE MOgELijkhEdEn’
Alleen om die reden al verkeer ik dolgraag op een aan Veel minder leuk zijn de natuurminnende sloep- en ten-
een sluis grenzend terras. Meestal gaat het trouwens met zo’n sloep of tender maar net aan goed in zo’n sluis. Dat komt door het nippen. Wit en koel, desnoods rosé, maar geen rood en al helemaal geen pils. Gezelligheid cor- releert recht evenredig met het aantal gasten, dus de sloep of tender is afgeladen met mensen. Die ook alle- maal nippen, trouwens. Vanzelfsprekend heeft de boot een boegschroef en soms ook een hekschroef. Van die lawaaierige dingen, ze hebben tenslotte een lieve duit gekost. Met ook nog een Gaastra of Helly Hansen out t erbij zijn mijn lachspieren wel op gang.
Oh ja, ik zou het bijna vergeten: blootsvoets in de bootschoenen, geen gympies.
Of het echt heel erg is, hangt af van de pet die erbij wordt gedragen. Het allerergste is een pet van daemesenhee- ren.nl. Maar je moet altijd proberen mild te blijven in je oordeel. Als iemand geen rode broek draagt, valt het immers eigenlijk wel mee.
bLOOtsvOEtsindEbOOtschOEnEn,gEEngyMPiEs.’
dervaarders. Ze zwaaien – als ze iemand tegenkomen – naar elkaar. En ervaren de vrijheid van onze uitgestrekte wateren. Ze genieten van wat ze zien en zijn blij met de mogelijkheden. Die boten zijn ook altijd wat minder afgeladen. Goeie gesprekken en ander sociaal gedrag behoren dan tot de mogelijkheden. En ze dragen meest- al gympies. Als die de overhand krijgen, wordt het saai op onze wateren. Te weinig sloepgevoel, vermoed ik .
sLOEP!_03_2016 | 37
‘


































































































   35   36   37   38   39